quiz app|

Гнуття та правка металу.

Тема програми: Гнуття та правка металу.

Тема уроку: Вправи з гнуття заготовок із листової сталі.

Мета уроку:

Навчальна

навчити учнів трудовим діям і прийомам під час гнуття металу.

Розвиваюча

розвивати в учнів  уміння аналізувати трудові операції ( технологічний процес тощо);

розвивати в учнів вміння  розчленовувати виробничий об'єкт ( технологічний процес), що вивчається, на складові частини;

розвивати в учнів увагу та спостережливість;

формувати в учнів критичне, аналітичне та логічне мислення;

формувати звичку планувати та контролювати власну працю;

 

Виховна

 виховувати  культуру навчального і виробничого процесу;

виховувати повагу до праці, обраної професії;

виховувати  моральні  якості учня як особистості;

 

Тип уроку: контрольно-перевірочний

Матеріально - технічне забезпечення (за допомогою якого всі учні здійснюють свою практичну діяльність)

Слюсарні верстати, лещата, рисувалка, кернер, металева лінійка, зубило, молоток, правильна плита, кутик, олівець, металева лінійка, рулетка.

 

Організаційні заходи до початку уроку :

-      провести контроль санітарно-гігієнічного стану майстерні, відповідність її вимогам охорони праці;

-      провести підготовку необхідного  обладнання та  робочого інструменту  для уроку ;

-      провести запис в журнал виробничого навчання дати та теми уроку;

-      здійснити контроль за проходженням учнями відповідних інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності;

-      організувати своєчасний початок уроку виробничого навчання;

 

Хід уроку

I Організаційна частина (~5хв);

-      привітатись  з учнями;

-      прийняти  рапорт командира групи про наявність учнів на уроці;

-      перевірити   стан   робочого одягу учнів  та відповідність взуття, наявність головного убору ( п 1-3);

-      провести необхідний інструктаж з безпеки життєдіяльності;

II  Вступний інструктаж (~  40 хв):

-     повідомити  тему програми і уроку;

-     провести цільову установку учнів на  проведення уроку

Вам потрібно навчитися правильно користуватись різальним інструментом. Від того як правильно ви будете користуватися ним, буде залежати швидкість виконання даної роботи. А це в свою чергу призведе до виконання плану і більшої заробітної плати.;

-       провести перевірку опорних знань, умінь та навиків учнів, необхідних їм для подальшої роботи на уроці:

 

 

-     провести перевірку знання учнями матеріалів, інструментів, приладів які  застосовувались протягом вивчення даної теми  та з правил охорони праці при роботі з ними

  1. Які вимоги висуваються до молотків ;

 

-         перевірити знання учнів з організації робочого місця, вимог до якості виконуваних робіт

 

  1. Які вимоги щодо організації робочого місця слюсаря?

 

-     перевірити  знання учнями  інструкційної та інструкційно-технологічної (технічної) документації;

-     провести короткий аналіз і доповнення відповідей учнів, підвести підсумки.

-      пояснити  характер і послідовність роботи учнів на уроці,  детально пояснити алгоритм виконання роботи.

1. Тонкий листовий метал згинайте киянками, вироби з дроту діаметром до 3 мм — плоскогубцями або круглогубцями. Згинайте лише пластичний матеріал.

2. Згинання подвійного кутика у лещатах здійснюйте після розмічання, вирубування

заготовки, випрямлення її на плиті  і обпилювання її по ширині до заданого розміру.

3. Підготовлену таким чином заготовку затисніть у лещатах між кутиками-нагубни-ками і зігніть поличку кутника.

4. Потім замініть один нагубник бруском-підкладкою і зігніть другу поличку кутика.

5. При згинанні хомутика після обчислення довжини заготовки та її розмічання у міс-цях згину затисніть в лещатах оправку у вертикальному положенні. Діаметр оправки має дорівнювати діаметру отвору хомутика.

6. За допомогою двох плоскогубців по розмічальних рисках зігніть хомутик на оправці.

7. Працюйте вдвох — один має тримає плоскогубці, а другий — наносити удари молотком.

8. Остаточне формування хомутика виконуйте:

9. Вушко з тонкого дроту виготовляйте за допомогою круглогубців. Довжина заготовки

має бути на 10…15 мм більшою, ніж потрібно за кресленням. Утримуючи заготовку за один кінець, інший згинайте, поступово переставляючи круглогубці у місцях згину.

10. Після того як вушко буде зігнуто до заданих розмірів, надайте йому потрібної форми за допомогою плоскогубців. Зайвий кінець стрижня видаліть гострогубцями.

11. Для виготовлення зі штабової сталі на круглих оправках циліндричної втулки спочатку визначте довжину заготовки.

12. Після цього заготовку з оправкою затисніть в лещатах так, щоб частина, яка згинається, була вищою за рівень губок лещат. Наносіть по частині, що виступає, удари молотком, загинаючи кінець смуги на оправці до щільного прилягання смуги до поверхні оправки.

13. Потім заготовку з оправкою переставте зворотним боком.

14. Ударами молотка загніть інший кінець за оправкою до щільного прилягання поверхні до оправки обох площин у стику.

-      провести необхідний інструктаж з охорони праці

 

1. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ.

1.1. Правильно одягніть спецодяг (застебніть його на всі ґудзики, сховайте волосся під головний убір).

1.2. Ретельно підготуйте своє робоче місце до безпечної роботи.

1.3. Уважно вислухайте майстра в/н й отримайте завдання на урок.

1.4. Підготуйте до роботи свій інструмент і пристрої, впевнившись у їх справності.

1.5. Забороняється розпочинати роботу без дозволу майстра в/н.

2. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ.

2.1. Під час практичної роботи учні виконують тільки ті види робіт, які доручив майстра в/н.

2.2. Використовуйте справний, добре налагоджений інструмент.

2.3. Використовуйте інструмент за призначенням. Інакше можна не тільки зіпсувати його, але й отримати травму.

2.4. Не відволікайтесь під час роботи і не відвертайте увагу інших.

2.5. Утримуйте робоче місце в чистоті.

2.6. Дбайливо ставтесь до устаткування, верстаків, інструментів.

2.7.  Інструменти загального користування беріть із дозволу майстра в/н і відразу після користування повертайте їх.

3. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ.

3.1. Упорядкуйте робоче місце, приберіть деталі, матеріал, сміття, відходи.

3.2. Приведіть інструменти у справний стан.

3.3. Старанно приберіть робоче місце (стружку не здувайте і не змахуйте руками).

3.4. Покладіть інструменти в порядок, установлений майстром в/н.

3.5. Приведіть до ладу свій одяг і залиште майстерню з дозволу майстра в/н .

3.6. Після виходу учнів чергові розпочинають прибирання приміщення.

-     дати відповіді на запитання учнів;

III .  Поточний інструктаж (~   240 хв):

-     видати завдання для самостійної роботи учням  та пояснити порядок їх виконання Завдання бригадам: згинання подвійного кутика з листової сталі згідно креслення;

-     повідомити про критерії оцінювання виконуваних робіт (за картою оцінювання)

-     повідомити про норму часу на виконання завдання   90 хв. ;

-     розподілити  учнів за робочими місцями;

-     перевірити інструмент та обладнання,  надати  дозвіл на його використання ;

-     організувати початок виконання вправ, виробничих завдань;

-     провести цільові обходи робочих місць учнів  та заповнення карти оцінювання пункти (4-14);

-     організувати проведення виробничої гімнастики;

-     провести перевірку правильності виконання учнями прийомів і способів робіт, коригування набутих учнями знань, умінь та навичок ;

-     організувати серед учнів самоконтроль  і взаємоконтроль;

-     перевірити вміння учнів  користуватися інструкційно-технологічними  картками, кресленнями;

-     перевірити  якість роботи учнів та дотримання ними норми часу;

-     послідовно прийняти  виконані навчально - виробничі роботи  учнів;

-     провести інструктаж з порядку прибирання робочих місць,

-     організація і контроль за прибиранням учнями робочих місць,

-     заповнити карту оцінювання пункти 15,16;.

IV Заключний інструктаж (~ 45 хв):

-     провести аналіз діяльності учнів протягом  всього уроку;

-     оцінити роботу учнів, надати  об'єктивне обґрунтування, заповнити  карту оцінювання пункти 17-18:

-     провести аналіз причин помилок учнів та вказати на засоби їх усунення;

-     проаналізувати організацію робочих місць учнями на уроці;

-     організувати самоаналіз учнями результатів діяльності, дати можливість висловитись  про виконану ними роботу,  заповнити карту оцінювання пункт 19;

-     розглянути випадки нераціонального  використання робочого часу учнями  та пояснити способи їх усунення;

-     повідомити  та обґрунтувати підсумкові  оцінки за урок (карта оцінювання пункт 20);

-     видати домашнє завдання, проінструктувати  про способи його виконання Підготуватись до згинання труб  (конспект з теоретичного навчання)

-     занести результати уроку в журнал.

 

 

 

 

 

Нарізання різьби.

Тема програми: Нарізання різьби.

Тема уроку: Вправи з підготовки отворів для нарізання різьб мітчиками. Нарізання різьб, в глухих та наскрізних отворах.

.

Мета уроку:

Навчальна

навчити учнів трудовим діям і прийомам при підготовці отворів для нарізання різьб мітчиками. Нарізати різьби, в глухих та наскрізних отворах.

 

Розвиваюча

розвивати в учнів  уміння аналізувати трудові операції ( технологічний процес тощо);

розвивати в учнів вміння  розчленовувати виробничий об'єкт ( технологічний процес), що вивчається, на складові частини;

розвивати в учнів увагу та спостережливість;

формувати в учнів критичне, аналітичне та логічне мислення;

формувати звичку планувати та контролювати власну працю;

 

Виховна

 виховувати  культуру навчального і виробничого процесу;

виховувати повагу до праці, обраної професії;

виховувати  моральні  якості учня як особистості;

 

Тип уроку: контрольно-перевірочний

Матеріально - технічне забезпечення (за допомогою якого всі учні здійснюють свою практичну діяльність)

Слюсарні верстати, лещата, рисувалка, кернер, металева лінійка, зубило, молоток, правильна плита, напилки, кутик, набір мітчиків, олівець, металева лінійка, рулетка.

 

Організаційні заходи до початку уроку :

-      провести контроль санітарно-гігієнічного стану майстерні, відповідність її вимогам охорони праці;

-      провести підготовку необхідного  обладнання та  робочого інструменту  для уроку ;

-      провести запис в журнал виробничого навчання дати та теми уроку;

-      здійснити контроль за проходженням учнями відповідних інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності;

-      організувати своєчасний початок уроку виробничого навчання;

Хід уроку

Організаційна частина (~5хв);

-      привітатись  з учнями;

-      прийняти  рапорт командира групи про наявність учнів на уроці;

-      перевірити   стан   робочого одягу учнів  та відповідність взуття, наявність головного убору ( п 1-3);

-       провести необхідний інструктаж з безпеки життєдіяльності;

II  Вступний інструктаж (~  40 хв):

-     повідомити  тему програми і уроку;

-     провести цільову установку учнів на  проведення уроку

Вам потрібно навчитися правильно користуватись різальним інструментом. Від того як правильно ви будете користуватися ним, буде залежати швидкість виконання даної роботи. А це в свою чергу призведе до виконання плану і більшої заробітної плати.;

-       провести перевірку опорних знань, умінь та навиків учнів, необхідних їм для подальшої роботи на уроці:

 

·        Що таке виток різьби?

·        Що таке глибина різьби?

·        Які діаметри має різьба.

·        Дайте характеристику метричній різьбі.

·        Дайте характеристику конічній метричній різьбі.

·        Як поділяють мітчики?

·        З яких основних частин складається мітчик?

·        Підбирання свердла для свердління отвору під різьбу.

·        Правила нарізування різьби мітчиком.

 

 

-     провести перевірку знання учнями матеріалів, інструментів, приладів які  застосовувались протягом вивчення даної теми  та з правил охорони праці при роботі з ними

1.     Які вимоги висуваються до свердла;

2.     Які вимоги висуваються до мітчика;

 

-         перевірити знання учнів з організації робочого місця, вимог до якості виконуваних робіт

1.     Які вимоги щодо організації робочого місця слюсаря?

 

-     перевірити  знання учнями  інструкційної та інструкційно-технологічної (технічної) документації;

-     провести короткий аналіз і доповнення відповідей учнів, підвести підсумки.

-     пояснити  характер і послідовність роботи учнів на уроці,  детально пояснити алгоритм виконання роботи.

 

Правила нарізування різьби мітчиком:

Змазування різьбонарізного інструменту. На якість різьби і стійкість інструменту впливає правильний вибір мастильно-охолоджуючої рідини.

Сталь: Емульсія; осерненное масло,змішані масла з гасом.

Ковкий чавун: 3...5 %-на емульсія

Сірий чавун: без охолодження; 3...5 %-на емульсія; гас.

Бронза: Без охолодження; змішані масла

Цинк: Емульсія.

Латунь: Без охолодження; 3...5 %-на емульсія.

Мідь: Емульсія; змішані масла.

 

Нарізування різьби вручну є малопродуктивною і трудомісткою операцією, тому при можливості прагнуть застосувати засоби механізації.

-     провести необхідний інструктаж з охорони праці

 

1. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ.

1.1. Правильно одягніть спецодяг (застебніть його на всі ґудзики, сховайте волосся під головний убір).

1.2. Ретельно підготуйте своє робоче місце до безпечної роботи.

1.3. Уважно вислухайте майстра в/н й отримайте завдання на урок.

1.4. Підготуйте до роботи свій інструмент і пристрої, впевнившись у їх справності.

1.5. Забороняється розпочинати роботу без дозволу майстра в/н.

2. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ.

2.1. Під час практичної роботи учні виконують тільки ті види робіт, які доручив майстра в/н.

2.2. Використовуйте справний, добре налагоджений інструмент.

2.3. Використовуйте інструмент за призначенням. Інакше можна не тільки зіпсувати його, але й отримати травму.

2.4. Не відволікайтесь під час роботи і не відвертайте увагу інших.

2.5. Утримуйте робоче місце в чистоті.

2.6. Дбайливо ставтесь до устаткування, верстаків, інструментів.

2.7.  Інструменти загального користування беріть із дозволу майстра в/н і відразу після користування повертайте їх.

3. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ.

3.1. Упорядкуйте робоче місце, приберіть деталі, матеріал, сміття, відходи.

3.2. Приведіть інструменти у справний стан.

3.3. Старанно приберіть робоче місце (стружку не здувайте і не змахуйте руками).

3.4. Покладіть інструменти в порядок, установлений майстром в/н.

3.5. Приведіть до ладу свій одяг і залиште майстерню з дозволу майстра в/н .

3.6. Після виходу учнів чергові розпочинають прибирання приміщення.

-     дати відповіді на запитання учнів;

III .  Поточний інструктаж (~   240 хв):

-     видати завдання для самостійної роботи учням  та пояснити порядок їх виконання Завдання бригадам:

підготовка отворів для нарізання внутрішньої різьби в наскрізних отворах;

підготовка отворів для нарізання внутрішньої різьби в глухих отворах;

нарізання внутрішньої різьби в наскрізних отворах;

нарізання внутрішньої різьби в глухих отворах;

 

-     повідомити про критерії оцінювання виконуваних робіт (за картою оцінювання)

-     повідомити про норму часу на виконання завдання   90 хв. ;

-     розподілити  учнів за робочими місцями;

-     перевірити інструмент та обладнання,  надати  дозвіл на його використання ;

-     організувати початок виконання вправ, виробничих завдань;

-     провести цільові обходи робочих місць учнів  та заповнення карти оцінювання пункти (4-14);

-     організувати проведення виробничої гімнастики;

-     провести перевірку правильності виконання учнями прийомів і способів робіт, коригування набутих учнями знань, умінь та навичок ;

-     організувати серед учнів самоконтроль  і взаємоконтроль;

-     перевірити вміння учнів  користуватися інструкційно-технологічними  картками, кресленнями;

-     перевірити  якість роботи учнів та дотримання ними норми часу;

-     послідовно прийняти  виконані навчально - виробничі роботи  учнів;

-     провести інструктаж з порядку прибирання робочих місць,

-     організація і контроль за прибиранням учнями робочих місць,

-      заповнити карту оцінювання пункти 15,16;.

IV  Заключний інструктаж (~ 45 хв):

-     провести аналіз діяльності учнів протягом  всього уроку;

-     оцінити роботу учнів, надати  об'єктивне обґрунтування, заповнити  карту оцінювання пункти 17-18:

-     провести аналіз причин помилок учнів та вказати на засоби їх усунення;

-     проаналізувати організацію робочих місць учнями на уроці;

-     організувати самоаналіз учнями результатів діяльності, дати можливість висловитись  про виконану ними роботу,  заповнити карту оцінювання пункт 19;

-     розглянути випадки нераціонального  використання робочого часу учнями  та пояснити способи їх усунення;

-     повідомити  та обґрунтувати підсумкові  оцінки за урок (карта оцінювання пункт 20);

-     видати домашнє завдання, проінструктувати  про способи його виконання Підготуватись до свердління  (конспект з теоретичного навчання)

-     занести результати уроку в журнал.

 

 

 

 

 

Обпилювання металу.

Тема програми: Обпилювання металу.

Тема уроку: Вправи з утримання пильника, постановки корпусу і ніг при обпилюванні плоских поверхонь.

Мета уроку:

Навчальна

навчити учнів трудовим діям і прийомам при обпилюванні плоских поверхонь.

Розвиваюча

розвивати в учнів  уміння аналізувати трудові операції ( технологічний процес тощо);

розвивати в учнів вміння  розчленовувати виробничий об'єкт ( технологічний процес), що вивчається, на складові частини;

розвивати в учнів увагу та спостережливість;

формувати в учнів критичне, аналітичне та логічне мислення;

формувати звичку планувати та контролювати власну працю;

 

Виховна

 виховувати  культуру навчального і виробничого процесу;

виховувати повагу до праці, обраної професії;

виховувати  моральні  якості учня як особистості;

 

Тип уроку: контрольно-перевірочний

Матеріально - технічне забезпечення (за допомогою якого всі учні здійснюють свою практичну діяльність)

Слюсарні верстати, лещата, рисувалка, кернер, металева лінійка, зубило, молоток, правильна плита, напилки, кутик, олівець, металева лінійка, рулетка.

 

Організаційні заходи до початку уроку :

-      провести контроль санітарно-гігієнічного стану майстерні, відповідність її вимогам охорони праці;

-      провести підготовку необхідного  обладнання та  робочого інструменту  для уроку ;

-      провести запис в журнал виробничого навчання дати та теми уроку;

-      здійснити контроль за проходженням учнями відповідних інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності;

-      організувати своєчасний початок уроку виробничого навчання;

 

Хід уроку

Організаційна частина (~5хв);

-      привітатись  з учнями;

-      прийняти  рапорт командира групи про наявність учнів на уроці;

-      перевірити   стан   робочого одягу учнів  та відповідність взуття, наявність головного убору ( п 1-3);

-       провести необхідний інструктаж з безпеки життєдіяльності;

II  Вступний інструктаж (~  40 хв):

-     повідомити  тему програми і уроку;

-     провести цільову установку учнів на  проведення уроку

Вам потрібно навчитися правильно користуватись різальним інструментом. Від того як правильно ви будете користуватися ним, буде залежати швидкість виконання даної роботи. А це в свою чергу призведе до виконання плану і більшої заробітної плати.;

-       провести перевірку опорних знань, умінь та навиків учнів, необхідних їм для подальшої роботи на уроці:

 

1.      Що таке обпилювання металу?

2.      Які інструменти використовують для обпилювання?

3.     На скільки класів поділяються напилки загального призначення?

4.     Які номери мають напилки?

5.     На які типи поділяють напилки?

6.      Які мають бути рукоятки у напилків?

7.      Як потрібно доглядати за напилками?

8.      За яким ознаками вибирають напилки?

9.      Які напилки застосовують для чорнової обробки?

10. Які напилки застосовують для чистової обробки?

11. Які напилки застосовують для завершального обпилювання і доводки поверхні?

 

-     провести перевірку знання учнями матеріалів, інструментів, приладів які  застосовувались протягом вивчення даної теми  та з правил охорони праці при роботі з ними

1.     Які вимоги висуваються до напилків;

 

-         перевірити знання учнів з організації робочого місця, вимог до якості виконуваних робіт

1.     Які вимоги щодо організації робочого місця слюсаря?

 

-     перевірити  знання учнями  інструкційної та інструкційно-технологічної (технічної) документації;

-     провести короткий аналіз і доповнення відповідей учнів, підвести підсумки.

-     пояснити  характер і послідовність роботи учнів на уроці,  детально пояснити алгоритм виконання роботи.

Підготовка поверхні до обпилювання. Заготовку очищають мета­левими щітками від бруду, мастила, фермової землі, окалини, ливарну кірку зрубують зубилом або видаляють старим напилком.

Закріплення заготовки. Оброблювану заготовку затискують у ле­щатах обпилюваною площиною горизонтально, на 8...10 мм вище рівня губок. Заготовку з обробленими поверхнями закріплюють, надягнувши на губки нагубники з м'якого матеріалу (міді, латуні, алюмінію, м'я­кої сталі).

Прийоми обпилювання.

Положення корпуса вважається правиль­ним, якщо між плечовою і ліктьовою частинами зігнутої у лікті правої руки з напилком, встановленим на губки лещат, утворюється кут 90°. При цьому корпус працюючого пови­нен бути прямим і розвернутим під кутом 45° до осі лещат.

Положення ніг. На початку робочого ходу напилка маса тіла припадав на праву ногу, при натисканні центр ваги переходить на ліву ногу. Цьому відповідає така розстановка ніг: ліву виносять (відводять) вперед у напрямі руху напилка, праву ногу відставляють від лівої на 200...300 мм так, щоб середина її ступні знаходилася нав­проти п'яти лівої ноги (рис. 150, б).

При знятті товстих шарів металу натискують на напилок з великою силою, тому праву ногу відставляють від лівої назад на півкроку і вона у цьому разі є основною опорою. При слабому натискуванні на напи­лок, наприклад при доведенні або опорядженні поверхні, стопи ніг розміщують майже поруч. Ці роботи, як точні, частіше виконують сидячи.

Положення рук (хватка напилка) має важли­ве значення. Слюсар бере у праву руку напилок за рукоятку так, щоб остання впиралася в долоню руки, чотири пальці обхоплювали руко­ятку знизу, а великий палець був зверху. Долоню лівої руки накладають дещо впоперек напилка на відстані 20...30 мм від його носка. При цьому пальці мають бути трохи зігнуті, але не звисати; вони не підтримують, а лише притискують напилок. Лікоть лівої руки має бути трохи піднятим; права рука від ліктя до кисті — складати з напилком пряму лінію.

При обпилюванні слід дотримува­ти координації зусиль натискування. Полягає це у правильному збільшенні натискування правою рукою на напилок під час робочого ходу при одночасному зменшенні натискування лівою рукою (рис. 152). Рух напилка має бути горизонтальним, тому натиск на його рукоятку і носок слід змінювати залежно від положення точки опори напилка на оброблювану поверхню. При робочому русі напилка натиск лівою рукою поступово зменшують.

При послабленні натиску правою рукою і посиленні лівою може ста­тися завал поверхні вперед; при посиленні натиску правою рукою та послабленні лівою — завал назад.

Притискувати напилок до оброблюваної поверхні треба при робочо­му ході (від себе). При зворотному ході не слід відривати напилок від оброблюваної поверхні: він має лише ковзати. Чим грубіша обробка, тим більше потрібне зусилля при робочому ході.

Обпилювання повер­хонь — трудомісткий процес. Найчастішим дефектом при обпилюванні поверхонь є відхилен­ня від площинності. Працюючи на­пилком в одному напрямі, важко дістати плоску і чисту поверхню.

Тому напрям руху напилка, а отже, положення штрихів (слідів на­пилка) на оброблюваній поверхні слід змінювати, тобто поперемінне з кута в кут,

Спочатку обпилювання виконують зліва направо  під кутом 30...40° до осі лещат, потім, не припиняючи роботи, прямим штри­хом; завершують обпилювання скісним штрихом під тим самим кутом, але справа наліво. Така зміна напряму руху забезпечує потрібні площинність та шорсткість поверхні.  

Контроль обпиляної поверхні.

Для контролю обпиляних повер­хонь застосовують перевірні лінійки, штангенциркулі, кутники і пе­ревірні плити.

Перевірну лінійку вибирають залежно від довжини перевіюваної поверхні, тобто перевірна лінійка за довжиною має перекривати перевіювану поверхню.

Якість обпилювання поверхні перевірною лінійкою перевіряють на просвіт. Для цього деталь звільняють з лещат і піднімають на рівень очей; перевірну лінійку беруть правою рукою за середину, а потім прикладають її ребром перпендикулярно до перевірюваної поверхні.

Для перевірки поверхні у всіх напрямах лінійку спочатку пристав­ляють до довгої сторони у двох-трьох місцях, потім — до короткої (також у двох-трьох місцях). І, нарешті, по одній та іншій діагоналях.

Якщо просвіт між лінійкою і перевірюваною поверхнею вузький рівномірний, площина оброблена задовільно.

Для уникнення спрацювання лінійку не слід переміщати по поверхні; кожен раз її слід піднімати і переставляти у потрібне положення.

Точність обпилювання перевіряють за допомогою перевірної плит на фарбу. При цьому на робочу поверхню перевірної плити за допомогою тампона наносять тонкий рівномірний шар барвника (синьки, або сурика, розчиненого у маслі). Потім-перевірну плиту накладаю на перевірювану поверхню, роблять нею кілька кругових рухів, а потім знімають. На недосить точно оброблених місцях залишається барвник. Ці місця обпилюють додатково, поки не дістануть поверхню з рівномірними плямами барвника по всій площині.

 

-     провести необхідний інструктаж з охорони праці

 

1. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ.

1.1. Правильно одягніть спецодяг (застебніть його на всі ґудзики, сховайте волосся під головний убір).

1.2. Ретельно підготуйте своє робоче місце до безпечної роботи.

1.3. Уважно вислухайте майстра в/н й отримайте завдання на урок.

1.4. Підготуйте до роботи свій інструмент і пристрої, впевнившись у їх справності.

1.5. Забороняється розпочинати роботу без дозволу майстра в/н.

2. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ.

2.1. Під час практичної роботи учні виконують тільки ті види робіт, які доручив майстра в/н.

2.2. Використовуйте справний, добре налагоджений інструмент.

2.3. Рукоятка напилків має бути добре закріплена і не мати розколин;

2.4. Використовуйте інструмент за призначенням. Інакше можна не тільки зіпсувати його, але й отримати травму.

2.6. Не відволікайтесь під час роботи і не відвертайте увагу інших.

2.7. Утримуйте робоче місце в чистоті.

2.8. Дбайливо ставтесь до устаткування, верстаків, інструментів.

2.9.  Інструменти загального користування беріть із дозволу майстра в/н і відразу після користування повертайте їх.

3. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ.

3.1. Упорядкуйте робоче місце, приберіть деталі, матеріал, сміття, відходи.

3.2. Приведіть інструменти у справний стан.

3.3. Старанно приберіть робоче місце (стружку не здувайте і не змахуйте руками).

3.4. Покладіть інструменти в порядок, установлений майстром в/н.

3.5. Приведіть до ладу свій одяг і залиште майстерню з дозволу майстра в/н .

3.6. Після виходу учнів чергові розпочинають прибирання приміщення.

-     дати відповіді на запитання учнів;

III .  Поточний інструктаж (~   240 хв):

-     видати завдання для самостійної роботи учням  та пояснити порядок їх виконання Завдання бригадам: обпилювання заготовок з листової сталі згідно креслення;

-     повідомити про критерії оцінювання виконуваних робіт (за картою оцінювання)

-     повідомити про норму часу на виконання завдання   90 хв. ;

-     розподілити  учнів за робочими місцями;

-     перевірити інструмент та обладнання,  надати  дозвіл на його використання ;

-     організувати початок виконання вправ, виробничих завдань;

-     провести цільові обходи робочих місць учнів  та заповнення карти оцінювання пункти (4-14);

-     організувати проведення виробничої гімнастики;

-     провести перевірку правильності виконання учнями прийомів і способів робіт, коригування набутих учнями знань, умінь та навичок ;

-     організувати серед учнів самоконтроль  і взаємоконтроль;

-     перевірити вміння учнів  користуватися інструкційно-технологічними  картками, кресленнями;

-     перевірити  якість роботи учнів та дотримання ними норми часу;

-     послідовно прийняти  виконані навчально - виробничі роботи  учнів;

-     провести інструктаж з порядку прибирання робочих місць,

-     організація і контроль за прибиранням учнями робочих місць,

-      заповнити карту оцінювання пункти 15,16;.

IV  Заключний інструктаж (~ 45 хв):

-     провести аналіз діяльності учнів протягом  всього уроку;

-     оцінити роботу учнів, надати  об'єктивне обґрунтування, заповнити  карту оцінювання пункти 17-18:

-     провести аналіз причин помилок учнів та вказати на засоби їх усунення;

-     проаналізувати організацію робочих місць учнями на уроці;

-     організувати самоаналіз учнями результатів діяльності, дати можливість висловитись  про виконану ними роботу,  заповнити карту оцінювання пункт 19;

-     розглянути випадки нераціонального  використання робочого часу учнями  та пояснити способи їх усунення;

-     повідомити  та обґрунтувати підсумкові  оцінки за урок (карта оцінювання пункт 20);

-     видати домашнє завдання, проінструктувати  про способи його виконання Підготуватись до обпилювання металу  (конспект з теоретичного навчання)

-     занести результати уроку в журнал.

 

 

 

 

 

Перерізування металу.

Тема програми: Перерізування металу.

Тема уроку: Вправи з постановки корпусу та ніг,  тримання слюсарної ножівки в руках при різанні нею вертикальної і горизонтальної площини.

Мета уроку:

Навчальна

навчити учнів трудовим діям і прийомам при різанні ножівкою вертикальної і горизонтальної площини.

 

Розвиваюча

розвивати в учнів  уміння аналізувати трудові операції ( технологічний процес тощо);

розвивати в учнів вміння  розчленовувати виробничий об'єкт ( технологічний процес), що вивчається, на складові частини;

розвивати в учнів увагу та спостережливість;

формувати в учнів критичне, аналітичне та логічне мислення;

формувати звичку планувати та контролювати власну працю;

 

Виховна

 виховувати  культуру навчального і виробничого процесу;

виховувати повагу до праці, обраної професії;

виховувати  моральні  якості учня як особистості;

 

Тип уроку: контрольно-перевірочний

Матеріально - технічне забезпечення (за допомогою якого всі учні здійснюють свою практичну діяльність)

Слюсарні верстати, лещата, рисувалка, кернер, металева лінійка, зубило, молоток, правильна плита, кутик, олівець, металева лінійка, рулетка.

 

Організаційні заходи до початку уроку :

-      провести контроль санітарно-гігієнічного стану майстерні, відповідність її вимогам охорони праці;

-      провести підготовку необхідного  обладнання та  робочого інструменту  для уроку ;

-      провести запис в журнал виробничого навчання дати та теми уроку;

-      здійснити контроль за проходженням учнями відповідних інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності;

-      організувати своєчасний початок уроку виробничого навчання;

 

Хід уроку

Організаційна частина (~5хв);

-      привітатись  з учнями;

-      прийняти  рапорт командира групи про наявність учнів на уроці;

-      перевірити   стан   робочого одягу учнів  та відповідність взуття, наявність головного убору ( п 1-3);

-       провести необхідний інструктаж з безпеки життєдіяльності;

II  Вступний інструктаж (~  40 хв):

-     повідомити  тему програми і уроку;

-     провести цільову установку учнів на  проведення уроку

Вам потрібно навчитися правильно користуватись різальним інструментом. Від того як правильно ви будете користуватися ним, буде залежати швидкість виконання даної роботи. А це в свою чергу призведе до виконання плану і більшої заробітної плати.;

-       провести перевірку опорних знань, умінь та навиків учнів, необхідних їм для подальшої роботи на уроці:

 

1.      Для чого застосовують звичайні ручні ножиці?

2.      Чому ножиці називаються правими?

3.      Чому ножиці називаються лівими?

4.      Чому дорівнює довжина ручних ножиць?

5.      Чому дорівнює довжина різальної частини ножиць?

6.      Технологія різання ручними ножицями?

7.      Для чого служать малогабаритні силові ножиці?

8.      Яка якість при різанні малогабаритними ножицями?

9.      Для чого застосовують важільні ножиці?

10. Яка технологія при різанні важільними ножицями?

11. Для чого використовують махові ножиці?

 

-     провести перевірку знання учнями матеріалів, інструментів, приладів які  застосовувались протягом вивчення даної теми  та з правил охорони праці при роботі з ними

1.     Які вимоги висуваються до ножиць;

2.     Які вимоги висуваються до ножівки;

-         перевірити знання учнів з організації робочого місця, вимог до якості виконуваних робіт

1.     Які вимоги щодо організації робочого місця слюсаря?

 

-     перевірити  знання учнями  інструкційної та інструкційно-технологічної (технічної) документації;

-     провести короткий аналіз і доповнення відповідей учнів, підвести підсумки.

-     пояснити  характер і послідовність роботи учнів на уроці,  детально пояснити алгоритм виконання роботи.

Положення корпуса робітника. При різанні металу ручною ножівкою стають перед лещатами прямо, вільно й стійко, впівоберта до губок лещат або осі оброблюваної заготовки (рис. 121). Ліву ногу дещо виставляють уперед, приблизно по лінії розрізуваного металу, і на неї опирають корпус. Ступні ніг ставлять під кутом 60...70°.

Положення рук. Поза робітника вважається правильною, якщо між плечовою та ліктьовою частинами зігнутої у лікті правої руки з ножівкою, встановленою на губки лещат, утворюється прямий кут (рис. 121, а).

Робота ножівкою. При різанні ножівкою, слід дотримуватися чіткої координації зусиль (балансування), що полягає у правильному збільшенні натиску рук. Рух ножівки має бути строго горизонтальним. Натискують на станок обома руками, але більше зусилля роблять лівою рукою, а правою здійснюють головним чином зворотно-поступальний рух ножівки.

У процесі різання здійснюється два ходи: робочий, коли ножівку переміщують вперед від працюючого, і холостий, коли ножівку переміщують назад, у напрямі до працюючого. При холостому ході на ножівку не натискують, у результаті чого зуби лише ковзають, а при робочому ході обома руками створюють легке натискування так, щоб ножівка рухалася прямолінійно.

При роботі ножівкою слід дотримуватися таких правил:

·        короткі заготовки ріжуть по найширшій стороні;

·        при різанні прокату кутового, таврового і швелерного профілів краще змінювати положення заготовки, ніж різати по вузькій стороні;

·        у роботі має брати участь усе ножівкове полотно;

·        працювати ножівкою слід плавно, без ривків, роблячи не більш як 30...60 подвійних ходів на хвилину (тверда сталь — 30...40, сталь середньої твердості — 40...50, м'яка сталь — 50...60);

·        при швидших темпах скоріше настає втомлення і, полотно нагрівається і тупиться;

·        перед закінченням розпилювання послабити натиск на ножівку, бо при сильному натиску ножівкове полотно різко вискакує з розпилу;

·        при різанні не давати полотну нагріватися; для зменшення тертя полотна об стінки у пропилі заготовки періодично змащують полотно мінеральним або графітовим мастилом, особливо при різанні в'язких металів;

·        латунь і бронзу розрізувати лише новими полотнами, бо навіть малоспрацьовані зубці не ріжуть, а ковзають;

·        при зламуванні зуба роботу негайно припинити, видалити з пропилу залишки зламаного зуба, полотно замінити новим або сточити на верстаті два-три сусідніх зуби після цього можна продовжувати роботу.

 

-     провести необхідний інструктаж з охорони праці

 

1. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ.

1.1. Правильно одягніть спецодяг (застебніть його на всі ґудзики, сховайте волосся під головний убір).

1.2. Ретельно підготуйте своє робоче місце до безпечної роботи.

1.3. Уважно вислухайте вчителя й отримайте завдання на урок.

1.4. Підготуйте до роботи свій інструмент і пристрої, впевнившись у їх справності.

1.5. Забороняється розпочинати роботу без дозволу майстра в/н.

2. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ.

2.1. Під час практичної роботи учні виконують тільки ті види робіт, які доручив майстра в/н.

2.2. Використовуйте справний, добре налагоджений інструмент.

2.3. Рукоятка ножівки має бути добре закріплена і не мати розколин;

2.4. Використовуйте інструмент за призначенням. Інакше можна не тільки зіпсувати його, але й отримати травму.

2.6. Не відволікайтесь під час роботи і не відвертайте увагу інших.

2.7. Утримуйте робоче місце в чистоті.

2.8. Дбайливо ставтесь до устаткування, верстаків, інструментів.

2.9.  Інструменти загального користування беріть із дозволу майстра в/н і відразу після користування повертайте їх.

3. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ.

3.1. Упорядкуйте робоче місце, приберіть деталі, матеріал, сміття, відходи.

3.2. Приведіть інструменти у справний стан.

3.3. Старанно приберіть робоче місце (стружку не здувайте і не змахуйте руками).

3.4. Покладіть інструменти в порядок, установлений майстром в/н.

3.5. Приведіть до ладу свій одяг і залиште майстерню з дозволу майстра в/н .

3.6. Після виходу учнів чергові розпочинають прибирання приміщення.

-     ;

-     дати відповіді на запитання учнів;

III .  Поточний інструктаж (~   240 хв):

-     видати завдання для самостійної роботи учням  та пояснити порядок їх виконання Завдання бригадам: вирубити заготовку з листової сталі згідно креслення;

-     повідомити про критерії оцінювання виконуваних робіт (за картою оцінювання)

-     повідомити про норму часу на виконання завдання   90 хв. ;

-     розподілити  учнів за робочими місцями;

-     перевірити інструмент та обладнання,  надати  дозвіл на його використання ;

-     організувати початок виконання вправ, виробничих завдань;

-     провести цільові обходи робочих місць учнів  та заповнення карти оцінювання пункти (4-14);

-     організувати проведення виробничої гімнастики;

-     провести перевірку правильності виконання учнями прийомів і способів робіт, коригування набутих учнями знань, умінь та навичок ;

-     організувати серед учнів самоконтроль  і взаємоконтроль;

-     перевірити вміння учнів  користуватися інструкційно-технологічними  картками, кресленнями;

-     перевірити  якість роботи учнів та дотримання ними норми часу;

-     послідовно прийняти  виконані навчально - виробничі роботи  учнів;

-     провести інструктаж з порядку прибирання робочих місць,

-     організація і контроль за прибиранням учнями робочих місць,

-      заповнити карту оцінювання пункти 15,16;.

IV  Заключний інструктаж (~ 45 хв):

-     провести аналіз діяльності учнів протягом  всього уроку;

-     оцінити роботу учнів, надати  об'єктивне обґрунтування, заповнити  карту оцінювання пункти 17-18:

-     провести аналіз причин помилок учнів та вказати на засоби їх усунення;

-     проаналізувати організацію робочих місць учнями на уроці;

-     організувати самоаналіз учнями результатів діяльності, дати можливість висловитись  про виконану ними роботу,  заповнити карту оцінювання пункт 19;

-     розглянути випадки нераціонального  використання робочого часу учнями  та пояснити способи їх усунення;

-     повідомити  та обґрунтувати підсумкові  оцінки за урок (карта оцінювання пункт 20);

-     видати домашнє завдання, проінструктувати  про способи його виконання Підготуватись до пере різання металу  (конспект з теоретичного навчання)

-     занести результати уроку в журнал.

 

 

 

 

 

Різка металу.

Тема №7

 

Різання металу та труб

Тема уроку №1

Різання металу ножівкою

П/п

Операція

Малюнок до операції

Устаткування та пристрої

Інструмент

Типові помилки

 

 

 

1

Розташування пальців на рукоятці під час різання ножівкою

 

 

 

 

 

 

 

Ножівка

 

 

Розташування мізинного пальця

 

 

 

 

2

 

 

Різання круглого і металу

 

 

 

 

ножівка

 

 

Розташування Лівої руки

 

 

 

 

3

 

 

 

 

Різання квадратного металу

 

 

 

 

 

Ножівка

лещата

 

 

 

 

Розташування

Правої руки

 

 

 

 

 

4

 

 

 

Різання металу ножівкою закріпленими в лещатах

 

 

 

 

 

 

Ножівка,

лещата

 

 

 

 

 

Направлення руху ножівки

 

Розмітка металу.

Тема програми: Розмітка металу

Тема уроку: Розмітка контурів деталей з підрахунком розмірів від країв заготовки та від осьових ліній.

Мета уроку:

Навчальна

навчити учнів трудовим діям і прийомам при розмітці контурів деталей з підрахунком розмірів від країв заготовки та від осьових ліній.

 

Розвиваюча

розвивати в учнів  уміння аналізувати трудові операції ( технологічний процес тощо);

розвивати в учнів вміння  розчленовувати виробничий об'єкт ( технологічний процес), що вивчається, на складові частини;

розвивати в учнів увагу та спостережливість;

формувати в учнів критичне, аналітичне та логічне мислення;

формувати звичку планувати та контролювати власну працю;

 

Виховна

 виховувати  культуру навчального і виробничого процесу;

виховувати повагу до праці, обраної професії;

виховувати  моральні  якості учня як особистості;

 

Тип уроку: контрольно-перевірочний

Матеріально - технічне забезпечення (за допомогою якого всі учні здійснюють свою практичну діяльність)

Слюсарні верстати, лещата, рисувалка, кернер, металева лінійка, кутик, олівець, металева лінійка, рулетка.

 

Організаційні заходи до початку уроку :

-      провести контроль санітарно-гігієнічного стану майстерні, відповідність її вимогам охорони праці;

-      провести підготовку необхідного  обладнання та  робочого інструменту  для уроку ;

-      провести запис в журнал виробничого навчання дати та теми уроку;

-      здійснити контроль за проходженням учнями відповідних інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності;

-      організувати своєчасний початок уроку виробничого навчання;

 

Хід уроку

Організаційна частина (~5хв);

-      привітатись  з учнями;

-      прийняти  рапорт командира групи про наявність учнів на уроці;

-      перевірити   стан   робочого одягу учнів  та відповідність взуття, наявність головного убору ( п 1-3);

-       провести необхідний інструктаж з безпеки життєдіяльності;

II  Вступний інструктаж (~          хв):

-     повідомити  тему програми і уроку;

-     провести цільову установку учнів на  проведення уроку

Вам потрібно навчитися правильно переносити креслення будь якої деталі на метал. Від того як правильно і швидко ви це зробите, буде залежати швидкість виконання даної роботи. А це в свою чергу призведе до виконання плану і більшої заробітної плати.;

-       провести перевірку опорних знань, умінь та навиків учнів, необхідних їм для подальшої роботи на уроці:

 

1.     Назвіть обладнання слюсарних майстерень?

2.     Що ми називаємо слюсарним верстатом? З чого він складається?

3.     Що ми називаємо робочим місцем?

4.     Що розуміють під раціональною організацією робочого місця?

5.     Де застосовують розмічання?

6.     У чому полягає площинне розмічання?

7.     Для чого призначені рисувалки?

8.     Які бувають рисувалки?

9.     Для чого призначений кернер?

10. Які операції потрібно виконати перед розмічанням?

11. Назвіть порядок операцій, що виконують до розмічання?

 

-     провести перевірку знання учнями матеріалів, інструментів, приладів які  застосовувались протягом вивчення даної теми  та з правил охорони праці при роботі з ними

1.     Які вимоги висуваються до молотка;

2.     Які вимоги висуваються до рисувалки,

3.     Які вимоги висуваються до кернера;

-         перевірити знання учнів з організації робочого місця, вимог до якості виконуваних робіт

1.     Які вимоги щодо організації робочого місця слюсаря?

 

-     перевірити  знання учнями  інструкційної та інструкційно-технологічної (технічної) документації;

-     провести короткий аналіз і доповнення відповідей учнів, підвести підсумки.

-     пояснити  характер і послідовність роботи учнів на уроці,  детально пояснити алгоритм виконання роботи

-     провести необхідний інструктаж з охорони праці

 

1. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ.

1.1. Правильно одягніть спецодяг (застебніть його на всі ґудзики, сховайте волосся під головний убір).

1.2. Ретельно підготуйте своє робоче місце до безпечної роботи.

1.3. Уважно вислухайте вчителя й отримайте завдання на урок.

1.4. Підготуйте до роботи свій інструмент і пристрої, впевнившись у їх справності.

1.5. Забороняється розпочинати роботу без дозволу майстра в/н.

2. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ.

2.1. Під час практичної роботи учні виконують тільки ті види робіт, які доручив майстра в/н.

2.2. Використовуйте справний, добре налагоджений інструмент.

2.3. Перед розміткою необхідно протерти метал ганчіркою від забруднень.

2.4. Обережно поводьтесь з кресляркою і кернером.

2.5. Використовуйте інструмент за призначенням. Інакше можна не тільки зіпсувати його, але й отримати травму.

2.6. Не відволікайтесь під час роботи і не відвертайте увагу інших.

2.7. Утримуйте робоче місце в чистоті.

2.8. Дбайливо ставтесь до устаткування, верстаків, інструментів.

2.9 Інструменти загального користування беріть із дозволу майстра в/н і відразу після користування повертайте їх.

3. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ.

3.1. Упорядкуйте робоче місце, приберіть деталі, матеріал, сміття, відходи.

3.2. Приведіть інструменти у справний стан.

3.3. Старанно приберіть робоче місце (стружку не здувайте і не змахуйте руками).

3.4. Покладіть інструменти в порядок, установлений майстром в/н.

3.5. Приведіть до ладу свій одяг і залиште майстерню з дозволу майстра в/н .

3.6. Після виходу учнів чергові розпочинають прибирання приміщення.

-     ;

-     дати відповіді на запитання учнів;

III .  Поточний інструктаж (~   240 хв):

-     видати завдання для самостійної роботи учням  та пояснити порядок їх виконання Завдання бригадам: перенести на метал розміри заготовки запропоновані майстром в/н;

-     повідомити про критерії оцінювання виконуваних робіт (за картою оцінювання)

-     повідомити про норму часу на виконання завдання   90 хв. ;

-     розподілити  учнів за робочими місцями;

-     перевірити інструмент та обладнання,  надати  дозвіл на його використання ;

-     організувати початок виконання вправ, виробничих завдань;

-     провести цільові обходи робочих місць учнів  та заповнення карти оцінювання пункти (4-14);

-     організувати проведення виробничої гімнастики;

-     провести перевірку правильності виконання учнями прийомів і способів робіт, коригування набутих учнями знань, умінь та навичок ;

-     організувати серед учнів самоконтроль  і взаємоконтроль;

-     перевірити вміння учнів  користуватися інструкційно-технологічними  картками, кресленнями;

-     перевірити  якість роботи учнів та дотримання ними норми часу;

-     послідовно прийняти  виконані навчально - виробничі роботи  учнів;

-     провести інструктаж з порядку прибирання робочих місць,

-     організація і контроль за прибиранням учнями робочих місць,

-      заповнити карту оцінювання пункти 15,16;.

IV  Заключний інструктаж (~ 45 хв):

-     провести аналіз діяльності учнів протягом  всього уроку;

-     оцінити роботу учнів, надати  об'єктивне обґрунтування, заповнити  карту оцінювання пункти 17-18:

-     провести аналіз причин помилок учнів та вказати на засоби їх усунення;

-     проаналізувати організацію робочих місць учнями на уроці;

-     організувати самоаналіз учнями результатів діяльності, дати можливість висловитись  про виконану ними роботу,  заповнити карту оцінювання пункт 19;

-     розглянути випадки нераціонального  використання робочого часу учнями  та пояснити способи їх усунення;

-     повідомити  та обґрунтувати підсумкові  оцінки за урок (карта оцінювання пункт 20);

-     видати домашнє завдання, проінструктувати  про способи його виконання Підготуватись до рубання металу (конспект з теоретичного навчання)

-     занести результати уроку в журнал.

 

 

 

 

 

Свердління металу.

Тема програми № 9: Свердління металу.

Тема уроку: Вправи з свердління на верстаку отворів наскрізь по розмітці, в контурах по шаблону, свердління глухих отворів в сталевих і чавунних деталях із застосуванням упорів та інших пристроїв.

Мета уроку:

Навчальна

навчити учнів трудовим діям і прийомам при свердлінні на верстаку отворів наскрізь по розмітці, в контурах по шаблону, свердління глухих отворів в сталевих і чавунних деталях із застосуванням упорів та інших пристроїв.

 

Розвиваюча

розвивати в учнів  уміння аналізувати трудові операції ( технологічний процес тощо);

розвивати в учнів вміння  розчленовувати виробничий об'єкт ( технологічний процес), що вивчається, на складові частини;

розвивати в учнів увагу та спостережливість;

формувати в учнів критичне, аналітичне та логічне мислення;

формувати звичку планувати та контролювати власну працю;

 

Виховна

 виховувати  культуру навчального і виробничого процесу;

виховувати повагу до праці, обраної професії;

виховувати  моральні  якості учня як особистості;

 

Тип уроку: контрольно-перевірочний

Матеріально - технічне забезпечення (за допомогою якого всі учні здійснюють свою практичну діяльність)

Слюсарні верстати, лещата, рисувалка, кернер, металева лінійка, зубило, молоток, правильна плита, напилки, кутик, олівець, металева лінійка, рулетка.

 

Організаційні заходи до початку уроку :

-      провести контроль санітарно-гігієнічного стану майстерні, відповідність її вимогам охорони праці;

-      провести підготовку необхідного  обладнання та  робочого інструменту  для уроку ;

-      провести запис в журнал виробничого навчання дати та теми уроку;

-      здійснити контроль за проходженням учнями відповідних інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності;

-      організувати своєчасний початок уроку виробничого навчання;

Хід уроку

Організаційна частина (~5хв);

-      привітатись  з учнями;

-      прийняти  рапорт командира групи про наявність учнів на уроці;

-      перевірити   стан   робочого одягу учнів  та відповідність взуття, наявність головного убору ( п 1-3);

-       провести необхідний інструктаж з безпеки життєдіяльності;

II  Вступний інструктаж (~  40 хв):

-     повідомити  тему програми і уроку;

-     провести цільову установку учнів на  проведення уроку

Вам потрібно навчитися правильно користуватись різальним інструментом. Від того як правильно ви будете користуватися ним, буде залежати швидкість виконання даної роботи. А це в свою чергу призведе до виконання плану і більшої заробітної плати.;

-       провести перевірку опорних знань, умінь та навиків учнів, необхідних їм для подальшої роботи на уроці:

 

1.      Що ми називаємо свердлінням?

2.      Який інструмент ми використовуємо для свердління?

3.      З яких частин складається свердло?

4.      Скільки ріжучих кромок має свердло?

5.      Як відбувається процес різання?

6.      Як видаляється стружка під час свердління?

7.      Які дефекти виникають при свердлінні?

 

 

-     провести перевірку знання учнями матеріалів, інструментів, приладів які  застосовувались протягом вивчення даної теми  та з правил охорони праці при роботі з ними

1.     Які вимоги висуваються до свердла;

 

-         перевірити знання учнів з організації робочого місця, вимог до якості виконуваних робіт

1.     Які вимоги щодо організації робочого місця слюсаря?

 

-     перевірити  знання учнями  інструкційної та інструкційно-технологічної (технічної) документації;

-     провести короткий аналіз і доповнення відповідей учнів, підвести підсумки.

-     пояснити  характер і послідовність роботи учнів на уроці,  детально пояснити алгоритм виконання роботи.

1. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ.

1.1. Правильно одягніть спецодяг (застебніть його на всі ґудзики, сховайте волосся під головний убір).

1.2. Ретельно підготуйте своє робоче місце до безпечної роботи.

1.3. Уважно вислухайте майстра в/н й отримайте завдання на урок.

1.4. Підготуйте до роботи свій інструмент і пристрої, впевнившись у їх справності.

1.5. Забороняється розпочинати роботу без дозволу майстра в/н.

2. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ.

2.1. Під час практичної роботи учні виконують тільки ті види робіт, які доручив майстра в/н.

2.2. Використовуйте справний, добре налагоджений інструмент.

2.3. Використовуйте інструмент за призначенням. Інакше можна не тільки зіпсувати його, але й отримати травму.

2.4. Не відволікайтесь під час роботи і не відвертайте увагу інших.

2.5. Утримуйте робоче місце в чистоті.

2.6. Дбайливо ставтесь до устаткування, верстаків, інструментів.

2.7.  Інструменти загального користування беріть із дозволу майстра в/н і відразу після користування повертайте їх.

3. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ.

3.1. Упорядкуйте робоче місце, приберіть деталі, матеріал, сміття, відходи.

3.2. Приведіть інструменти у справний стан.

3.3. Старанно приберіть робоче місце (стружку не здувайте і не змахуйте руками).

3.4. Покладіть інструменти в порядок, установлений майстром в/н.

3.5. Приведіть до ладу свій одяг і залиште майстерню з дозволу майстра в/н .

3.6. Після виходу учнів чергові розпочинають прибирання приміщення.

-     дати відповіді на запитання учнів;

III .  Поточний інструктаж (~   240 хв):

-     видати завдання для самостійної роботи учням  та пояснити порядок їх виконання Завдання бригадам:

свердління на верстаку отворів наскрізь по розмітці;

свердління в контурах по шаблону;

свердління глухих отворів в сталевих і чавунних деталях із застосуванням упорів та інших пристроїв.

 

-     повідомити про критерії оцінювання виконуваних робіт (за картою оцінювання)

-     повідомити про норму часу на виконання завдання   90 хв. ;

-     розподілити  учнів за робочими місцями;

-     перевірити інструмент та обладнання,  надати  дозвіл на його використання ;

-     організувати початок виконання вправ, виробничих завдань;

-     провести цільові обходи робочих місць учнів  та заповнення карти оцінювання пункти (4-14);

-     організувати проведення виробничої гімнастики;

-     провести перевірку правильності виконання учнями прийомів і способів робіт, коригування набутих учнями знань, умінь та навичок ;

-     організувати серед учнів самоконтроль  і взаємоконтроль;

-     перевірити вміння учнів  користуватися інструкційно-технологічними  картками, кресленнями;

-     перевірити  якість роботи учнів та дотримання ними норми часу;

-     послідовно прийняти  виконані навчально - виробничі роботи  учнів;

-     провести інструктаж з порядку прибирання робочих місць,

-     організація і контроль за прибиранням учнями робочих місць,

-      заповнити карту оцінювання пункти 15,16;.

IV  Заключний інструктаж (~ 45 хв):

-     провести аналіз діяльності учнів протягом  всього уроку;

-     оцінити роботу учнів, надати  об'єктивне обґрунтування, заповнити  карту оцінювання пункти 17-18:

-     провести аналіз причин помилок учнів та вказати на засоби їх усунення;

-     проаналізувати організацію робочих місць учнями на уроці;

-     організувати самоаналіз учнями результатів діяльності, дати можливість висловитись  про виконану ними роботу,  заповнити карту оцінювання пункт 19;

-     розглянути випадки нераціонального  використання робочого часу учнями  та пояснити способи їх усунення;

-     повідомити  та обґрунтувати підсумкові  оцінки за урок (карта оцінювання пункт 20);

-     видати домашнє завдання, проінструктувати  про способи його виконання Підготуватись до свердління  (конспект з теоретичного навчання)

-     занести результати уроку в журнал.

 

 

 

 

 

Технологічні карти молотка.

 

 

 

 


 

Виготовлення слюсарного молотка

 

ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТА

№ п/п

Послідовність операцій

Поопераційні ескізи

Інструменти і пристосування

1.

Підібрати заготовку

 

 

Лінійка

2.

Розмітити контури молотка та місця свердління отвору. Накернити місце свердління отвору

 

Лінійка, рисувалка, кернер, молоток, розмічальна плита, слюсарний верстат

3.

Просвердлити отвір

 

Свердло Ø

свердлильний верстат, лещата машинні, слюсарний верстат

4.

Нарізати внутрішню різьбу

 

Набір мітчиків

5.

Обпиляти поверхню за розмірами

 

Лещата машинні, драчів та личкувальний напилки, слюсарний верстат